GALLYS | UNIVERSUM | BARASA
HLAVNÁ STRÁNKAFÓRUMREGISTRÁCIA
NEWS

PODSTRÁNKY
Bazár
BRATISLAVSKý NáREZ
CHAER
CHATEAU KRAKOVANY
EASYTRIPPER
ČERNá DíRA
GOLEMISSIMO
HALUŠKY
HUDBA JE MOJ ZIVOT
ISABELLE
KAUZA HORIZONT - B.M.G.
LIVE LIFE
MOJE MESTO
MOSAD
MYSB
NEVIDíš?
NEWS
NLD
NOVINET
O.B.D
OMARGALLERY
PAUL WEBER
TVORIVOSť Z BASY
UNIVERSUM
WATERCUT SRO
ZICAFFé
REKLAMA

.

Google

statistiky easynet


.

Google PageRank

Rank SK

.

vyhľadávanie:


prihláste sa:
Nie ste zaregistrovaný? Môžete tak urobiť tu.
Najväčší podvod v dejinách USA
( www.prop.sk )

15.12.2008 - 14:34:31   763 0 1 0

autor: protiprudu
fotky: ...

Na Wall Street sa prevalil podvod gigantických rozmerov. FBI vo štvrtok zatkla 70-ročného Bernarda L. Madoffa, ktorý bol kedysi dokonca šéfom technologickej burzy Nasdaq, a prokuratúra ho obvinila z podvodu.

Madoff však bol známejším ako zakladateľ spoločnosti Bernard L. Madoff Investment Securities. Podľa vyhlásenia prokuratúry dlhé roky klamal investorov na základe takzvanej Ponziho schémy.

Ponziho schéma je podobná pyramídovej hre. Sľubované vysoké výnosy nie sú vyplácané zo ziskov z finančných operácií ale z vkladov neskorších investorov. Podľa amerického burzového dohľadu SEC dosiahol objem strát až 50 miliárd dolárov (1,14 bilióna Sk). Ak sa to potvrdí, bude to jeden z najväčších podvodov v histórii.

Sám Madoff vraj v stredu pred zamestnancami svojej firmy priznal, že "je to všetko jeden veľký podvod," ktorý je "v podstate iba gigantickou Ponziho schémou". Podľa informácií Wall Street Journalu išlo o jeho dvoch synov. Títo mali potom prostredníctvom právnika informovať príslušné orgány.
"Neexistuje žiadne vysvetlenie neviny," uviedol Madoff podľa zápisu vyšetrovateľov. Agentom FBI povedal, že to bola všetko jeho chyba a že "platil investorov z peňazí, ktoré neexistovali".
Firma Bernard L. Madoff Investment Securities pôsobí na burze predovšetkým ako maklérska firma. Má však aj investičnú divíziu, cez ktorú sa realizoval spomínaný podvod.

Zatknutie vraj spôsobilo nepokoj v „židovskom filantropickom svete“, píšu židovské noviny Forward o zatknutí  Madoffa, ktorý prednášal aj na Ješiva univerzite. V rovnaký deň  zavrela svoje dvere ak charitatívna organizácia Lappin Charitable Foundation, ktorá svoje peniaze investovala vo Madoffoveh firmy. Cieľom tejto charity bolo: „obrátiť trend asimilácie a rasových manželstiev.“ Inými slovami zabrániť rasovému miešaniu židov s nežidmi, čo je presný opak toho, čo židia podporujú v hosťovských národoch.

Charita sponzorovala výlety mladých do Izraela, mala programy pre židovských učiteľov a jej program, ako sa píše v jej vyhlásení: „...sa počas rokov dotkol tisícok životov v snahe udržať naše deti židmi.“
Vratko, podľa:
http://dnes.atlas.sk/ekonomika/258092/na-wall-street-
odhalili-podvod-v-hodnote-50-miliard-dolarov

http://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_L._Madoff
http://www.forward.com/articles/14725/NA PRIDAVANIE KOMENTAROV
MUSIS BYT PRIHLASENY ! - vpravo hore


« novší článok - Dačo o otepľovaní
» starší článok - Pojednávanie s Majským neotvorili ani na štvrtý pokus

• vráť sa - články danej kategórie
(c) copyright'2005 EasyNET - all rights reserved - admin

Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0