GALLYS | UNIVERSUM | BARASA
HLAVNÁ STRÁNKAFÓRUMREGISTRÁCIA
GOLEMISSIMO

PODSTRÁNKY
Bazár
BRATISLAVSKý NáREZ
CHAER
CHATEAU KRAKOVANY
EASYTRIPPER
ČERNá DíRA
GOLEMISSIMO
HALUŠKY
HUDBA JE MOJ ZIVOT
ISABELLE
KAUZA HORIZONT - B.M.G.
LIVE LIFE
MOJE MESTO
MOSAD
MYSB
NEVIDíš?
NEWS
NLD
NOVINET
O.B.D
OMARGALLERY
PAUL WEBER
TVORIVOSť Z BASY
UNIVERSUM
WATERCUT SRO
ZICAFFé
REKLAMA

.

Google

statistiky easynet


.

Google PageRank

Rank SK

.

vyhľadávanie:


prihláste sa:
Nie ste zaregistrovaný? Môžete tak urobiť tu.
24. Nerovný pár
( golemov rodokaps )

18.06.2008 - 20:53:29   1102 18 1 0

autor: golem
fotky: anonymus


Dáma v klobúku Shreka najprv zhypnotizovala. Šupol do seba dva krémeše, jednu laskonku, griotkový pohár Lukulus a na odchode si ešte s blaženým úsmevom rozotieral jazykom po podnebí lahodný krém torty Florida. Cestíčko po ňom dojedla ona, neznáma a záhadná, nespúšťajúc z neho oči s výraznými čiernymi linkami, aké mávala vo filmoch Sophia Loren. Zblízka voňala po vanilke.

 

- Pôjdeme ku mne, dobre? – povedala mäkkým altom a znelo to ako pradenie veľkej čiernej mačky.

 

Shrek v rámci hypnózy prikývol, prehltol posledné omamné sústo a po dlhočíznom pôste pocítil netušenú rozkoš, čiastočne spôsobenú sladkosťami a čiastočne očakávaním. Nasadli do jej Daimlera Double Six.

 

- Bývam v Devíne. Zo spálne mám výhľad rovno na hrad. Večer, keď je osvetlený, je tá panoráma na nezaplatenie. Veľmi sexy. Hotové Bello Horizonte.

 

Shrek len ticho prikývol. Pripadal si ako vo sne. Alebo ako v romantickom filme podľa Rosamunde Pilcherovej. To auto, drevené obklady, vysoká kovaná brána, čo pred nimi odhalila tmavým kameňom dláždenú cestu, hadiacu sa medzi záhonmi ruží a trávnikom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani správca kurtov vo Wimbledone, ten dom na jej konci s vysokými francúzskymi oknami a veľkorysou terasou lemovanou symetricky schodišťami z bieleho mramoru – to všetko ho tak akosi podivne upokojovalo, zvlášť keď ho po vypnutí kultivovaného motora vľúdne pohladila jemnou jelenicovou rukavičkou sépiovej farby po líci.

 

- Tak a sme doma. Tu kraľujem ja. – usmiala sa a ladne vystúpila spoza volantu, najprv sa pootočiac na sedadle a potom oboma nohami došliapnuc na dlažbu skropenú automatickým závlahovým systémom. Vzduch bol vlahý od triešte drobných kvapôčok. Shrek ostal bezradne stáť s ústami pootvorenými od úžasu. Závan vetra mu vohnal do nozdier omamnú vôňu jeho tajomnej hostiteľky. Akoby na jeho prítomnosť pozabudla, elegantne vykráčala mramorovým schodiskom na terasu a chvíľu sa tam s prižmúrenými očami kochala panorámou starobylej zrúcaniny. Potom pohľadom pomaly kĺzala dolu po sýtozelených tujach, až sa zdanlivo prekvapene zastavila na Shrekovi, ktorý v rozpakoch prešľapoval v belostnej záplave kamienkov. Viečka s dlhými tmavými mihalnicami sa majestátne vzniesli, chvíľu akoby zapružili, zrenice sa aj na tú vzdialenosť zreteľne rozšírili a ich majiteľka opäť mačaco  spokojne zapriadla. Sotva znateľne sa pohupla v bokoch a nádherne pohodila hlavou v geste sebaistej spokojnosti. Potom na neho pokývala ukazovákom ležérne vystretej ruky, pomaly a zaliečavo, hadovito hriešne a bolo v tom volanie biblickej Evy, ktorým zvádzala Adama k prvotnému hriechu.

 

Shrek sa ako zhypnotizovaný vydal hore schodmi, beznádejne polapený kotvou vleku nedefinovateľnej príťažlivosti. Bez toho, že by z nej spustil zrak, kráčal pomaly, váhavo, každý krok trval nekonečne dlhý čas a vzdialenosť sa medzi nimi fatálne zmenšovala. Tepová frekvencia mu v krčných tepnách narastala, nebolo ťažké podľahnúť sugescii, že z neďalekého hradu dolieha cez priepasť času hlboké dunenie popravčích bubnov, snové a zlovestné. Keď sa konečne ocitol v jej bezprostrednej blízkosti, všimol si vrásky na jej tvári, ale boli krajšie než fazety na diamante. Ohromila ho jej zrelá krása, neopísateľne zmyselná vôňa, podmanivé úsporné gestá, celá reč jej tela a k tomu ten hlas. Bože, ten hlas...

 

- Zahráme si dámu? – spýtala sa znenazdajky.

 

Shrek sa prekvapene strhol a roztržito prikývol.

 

- Vieš to?

 

- Uhm. Ale už pekne dávno som to s nikým nehral. Počujte...

 

- Hovor mi Fiona.

 

Shrek sa strhol.

 

- Tak sa predsa volá...

 

- Ja viem. A ty si Eugen. Ale volajú ťa Shrek, či nie?

 

- To akože odkiaľ viete?

 

- Ja som tiež kedysi chodila na konzervatórium. Na klavír. Môj vtedajší priateľ sa volal Eugen. Hral na klarinete...

 

- ...a volali ho Shrek.

 

- To nie, ten film vtedy predsa ešte nebol.

 

- A iné?

 

Zadívala sa na neho. Vpíjala sa mu do očí a Shrekom prešla podivná elektrická vlna. Striasol sa.

 

- Je ti zima?

 

- Ani nie...

 

- Vyzeral celkom ako ty. Nebola som mu verná. Z trucu schudol a trápil sa. Potom stretol staršiu ženu a zmizli spolu nevedno kam. Zľahla sa po ňom zem. Ani rodičom sa neozval. Nikdy viac. V Rusku rok na to vyšla na labeli Caro Mitis nahrávka a mnohí, čo ju počuli, by odprisahali, že to hrá on. Ten istý tón, medový a vláčny. Na booklete bol však napísaný istý Žeňa Onegin. Ako z Puškina.

 

Shrekovi sa krútila hlava. Hučalo mu v ušiach. Mal de javú. Akoby sa toto všetko už raz stalo. Všetko sa mu zdalo známe. Mal neurčitý pocit, že vie, ako to bude ďalej.

 

- Teraz ma pobozkáte, však?

 

- Správne.

 

Vstala, obišla okrúhly mramorový stolík a cípom šiat zavadila o šachovnicu. Ale nič nespadlo. Vedel dopredu, že nič nespadne. Hrozne nežne ho pobozkala. Ich pery sa sotva dotkli.

 

- Vitaj v bezčasovej synchronicite.

 

Vedel, čo sa jej za okamih spýta.

 

- Snívate sa mi?

 

 

- Záleží na tom, ako to nazývame? Sen je rovnako skutočný, ako to, čo nazývame realitou. To, čo žijeme, je rovnaká ilúzia, ako to, čo snívame. Sú to len dve strany tej istej mince.

 

Odrazu zosmutnela.

 

- Veľmi ma bolelo, keď som ťa musela sklamať...

 

- Musela?

 

- Áno. Aby sme sa tu takto stretli, boli nutné niektoré zdanlivo nepochopiteľné a, chápem, pre teba veľmi bolestné kroky. Nerobila som to rada. Ale nedalo sa inak. Ver mi. Bolesťou rastieme a stávame sa tým, čím máme nakoniec byť.

 

Shrek z toho nechápal. Za život toho príliš neprečítal, filozofia a ezoterika mu boli cudzie. Cvičil do školy, učil sa vopred danú látku a nikdy ani len na okamih nenahliadol do krajiny za zrkadlom. Že bezčasová synchronicita... Asi sa mu z toho chudnutia pomútil rozum. Nedostatok živín v jeho mozgu v konfrontácii s návalom cukru po bezuzdnom hodovaní v cukrárni spravili zrejme svoje. Ako si to inak vysvetliť?

 

- Nemá to nič spoločné s chémiou. Celé sa to odohráva v duchovnej rovine. Pochop, sme duchovné bytosti a v multiverze sa pohybujeme v stále tých istých telách, ktoré sa na seba podobajú ako obleky v skrini, čo si si vybral dávno predtým, než boli ušité, lebo sa ti jednoducho páčili...

 

-Nepáči sa mi, že si mi zbúrala moje sny. Chcel som mať s tebou deti a tak.

 

Ani sa nenazdal a pristúpil na jej hru. Ona je jeho Fiona a on... Azda len nie ten Eugen z konzervatória osemdesiatych rokov, čo zmizol a vynoril sa ako tajomný medový hlas klarinetu z nejakej podivnej ruskej nahrávky? A čo Oneginova Tatiana? Je to jedno z Fioninych vtelení? A čo on? Musel prejsť bolesťou zabitého v súboji? Ale veď to je len literatúra. Ani Anna Karenina v skutočnosti neskočila pod vlak, hoci Umberto Eco tvrdí opak.

 

- V tej kreslenke sme ale napokon šťastní, či nie?

 

Shrek sa mimovoľne zadíval na svoje ruky. Zdali sa mu zelené. V tej chvíli kapituloval a podvolil sa prúdu udalostí, tak ako prichádzali a nepýtali sa ho, či si to takto želá.

 

- Čo bude ďalej?

 

Fiona potiahla prvým kameňom a spýtala sa:

 

-Ty fakt nevieš?

 

- Pôjdeme do Ruska?

 

- Bingo. Už tam sme.

 

Shrek zodvihol hlavu od šachovnice. Oproti nemu sedela dáma s tvárou Fiony, krinolína zvýrazňovala jej osí driek v čipkovanej šnurovačke a ona sa tajomne usmievala spoza vejára. Ruský chrt Barzoj ležal pri jeho nohách a díval sa pohľadom plným smútku, aký môže mať len zviera, ktoré tuší skoré odlúčenie od svojho pána. Od neďalekej rieky priniesol vietor útržky hlboko melancholického spevu dávno zabudnutých burlakov..


NA PRIDAVANIE KOMENTAROV
MUSIS BYT PRIHLASENY ! - vpravo hore

25.09.2008 - 10:20:29
golem
to ne, len som stratil chut pisat, lebo v poslednej dobe pisem hrozne moc kvoli penazom (recenzie, testy a taketo do high endu) a tak mam k volnemu pisaniu prave averziu. ale to pominie a akonahle sa dostavi chut, je tu dalsi diel. dovtedy sorac.
24.09.2008 - 20:12:14
easy
ale uz skoncil.
24.09.2008 - 13:20:53
golem
deecee, tento rodokaps sa vola Z postele rovno do neba a je z konzervatoristickeho prostredia. mohlo by ta to zaujimat ;)
08.07.2008 - 14:24:02
golem
preco ta irituje holub a opica nie? primat blizsi stupencovi darwinizmu nez operenec? a keby sme vzisli z plazov? picoval by si na opicu ;)
07.07.2008 - 19:42:03
easy
zase po 200?
07.07.2008 - 16:52:20
citron
novy diel tu, ale furt tu vidim toho holuba

co ty na to easy ???!
07.07.2008 - 09:49:39
golem
ea, nech si to spravil akokolvek, svoje slovo drzim ;)
03.07.2008 - 11:33:38
easy
okej, to je dobra strategia. Haloooo, kto chcete dalsie pokracovanie klikajteeee!!!!
02.07.2008 - 21:26:04
golem
ked sa prehupnem cez 200 citanim zavesim dalsiu. mam ju uz napisanu ;)
01.07.2008 - 15:09:10
easy
dokedy tu toho holuba budem drzat? kde je dalsi diel, haa?
23.06.2008 - 11:22:36
golem
ved o to ide.
20.06.2008 - 14:15:15
easy
interpret ma skvostne vyskreckovane lica. asi piska od mala.
19.06.2008 - 22:59:18
golem
ako sa vam paci youtubovsky podmaz so sladkym drevom?
19.06.2008 - 13:28:56
easy
skusime to s nehercami. pripadne mozno s nejakymi hertzami.
19.06.2008 - 11:15:41
golem
mame hercov? alebo to skusime s nehercami? to rivi: dnes rano som si v posteli zacal citat Neznesitelnu lahkost bytia od Kunderu a chvilami som mal pocit, ze som sam obetou haluznej bezcasovej synchronicity. Zrazu som sa docital o Nietscheho vecnom navrate, Anne Karenine a pod. a mal som z toho sam de javu...
19.06.2008 - 08:13:50
easy
halo, golem, nepustime sa do audia?
18.06.2008 - 22:15:26
rivi
ajhla, cakala som lahke eroticno a ono sa z toho vykotulalo tazke fyzikalno
...mimochodom konzervatorium mam doslova pod nosom, takze motiv konzervatoristov letiacich na damy v rokoch mi pripada velmi osviezujuci :o)
18.06.2008 - 20:44:30
golem
asi mam lynchovske obdobie ;)

« novší článok - 25. VŠETKO JE INAK
» starší článok - Osvieženie pamäti

• vráť sa - články danej kategórie
(c) copyright'2005 EasyNET - all rights reserved - admin

Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0