GALLYS | UNIVERSUM | BARASA
HLAVNÁ STRÁNKAFÓRUMREGISTRÁCIA
GOLEMISSIMO

PODSTRÁNKY
Bazár
BRATISLAVSKý NáREZ
CHAER
CHATEAU KRAKOVANY
EASYTRIPPER
ČERNá DíRA
GOLEMISSIMO
HALUŠKY
HUDBA JE MOJ ZIVOT
ISABELLE
KAUZA HORIZONT - B.M.G.
LIVE LIFE
MOJE MESTO
MOSAD
MYSB
NEVIDíš?
NEWS
NLD
NOVINET
O.B.D
OMARGALLERY
PAUL WEBER
TVORIVOSť Z BASY
UNIVERSUM
WATERCUT SRO
ZICAFFé
REKLAMA

.

Google

statistiky easynet


.

Google PageRank

Rank SK

.

vyhľadávanie:


prihláste sa:
Nie ste zaregistrovaný? Môžete tak urobiť tu.
23. KONVERZAČKA Á LA WOODY ALLEN
( golemov rodokaps )

28.03.2008 - 19:01:14   1402 30 1 0

autor: golem
fotky: gettyimages.com

- Dala som ti parohy s jedným Bulharom. – povedala Teovi Lea a lakonicky ďalej žehlila jednu z jeho luxusných košieľ.

 

- Prečo nie rovno s Rumunom? – spýtal sa nevzrušene Teo, na megatelke stlmil zvuk a na chvíľu sa prestal venovať prenosu z Australian Open.

 

- Causescu asi všetkých vystrieľal. A Dracula chodí iba počas menštruácie.

 

Táto moja ženuška je vtipné stvorenie. Čo to odo mňa pochytila - pomyslel si.

 

- Pozval ťa na slnečné pláže Čierneho mora?

 

- Nie, ale zakaždým som sa pri ňom spravila.

 

Teo vstal, nazberané nohavice si potiahol dolu a podišiel k Lei z opačnej strany žehliacej dosky.

 

- Stačilo. – povedal a snažil sa zachytiť jej pohľad. – Nemám náladu na žiadne nechutné podrobnosti. Ak si ma aj podviedla, (o čom pochyboval)  tak mi o tom láskavo nič nehovor. Nechcem o tom nič vedieť. Jasné?

 

- Vždy si býval takýto zbabelec?

 

Teo podišiel k úhľadnej kôpke vyžehlených košieľ a s predstieraným záujmom si obzeral tú navrchu, čo z nej ešte stúpala para.

 

- To nie je zbabelosť, to je psychohygiena. A to je rozdiel, miláčik.

 

Lea sa zohla, aby vytiahla žehličku zo zásuvky.

 

- Máš stále krásny zadok...

 

 Nemohol neoceniť jej pekne tvarované krivky.

 

- Myslíš?

 

Túto otázku považoval za signál, aby sa pokúsil v zárodku uhasiť hroziaci konflikt. Poznal svoju ženu dosť dobre na to, aby vedel, že nemá vo zvyku byť bezdôvodne impertinentná. Tie nechutnosti, čo mu hovorila, by mohli znamenať, že sa niečo prevalilo. Možno s Tinou, čo ja viem. Alebo ten skvelý výlet so snedým konzervatoristickým šteniatkom, čo dlho chodilo s tým srandovným Eliho kamošom Shrekom a odkedy sa rozišli, tak vyvádza ako tsunami.

 

To bolo tak:

 

Teo bol dohodnutý s Elim, že sa preňho zastaví, keď mu skončí škola a vybehnú spolu niekam na obed. Klasicky sa však zamotal v reklamke, neohlásene prišiel klient z Figara a vyše pol hodiny mu bláznil hlavu s tým, že v spote by sa nemala roztopená čokoláda liať zľava doprava, ale zprava doľava. Skoro ho jeblo.

 

Pred školu dorazil s meškaním a uhrovitý týpek objímajúci plastové puzdro na violoncello mu oznámil, že Eli už dávno odišiel.

 

- Ani mi nezavolal... – pomyslel si frustrovane a so sileným úsmevom zatiahol okienko. Pohol sa smerom k Palisádam. Išiel veľmi pomaly a náladu mu vrátil pohľad, čo sa mu naskytol: chutný dievčenský zadoček sa ležérne pohupoval nad chodníkom v jeho zornom poli. Keď jeho majiteľku minul, hodil kontrolný pohľad do spätného zrkadla. Bola to Fiona. Pribrzdil. Stiahol okienko a keď míňala jeho voz, pustil na plné pecky September od Earth, Wind & Fire. Babenka sa začudovane otočila. Vystúpil. Veľmi si dal záležať na tom, aby opustil kokpit svojho Lexusu s ľahkosťou Belmonda v Mužovi z Acapulca. V okukanom geste vytiahol zapaľovač z vrecka saka, naklonil hlavu nabok a s prižmúreným okom si pripálil. Tým druhým otvoreným pozoroval Fionu a v úškľabku, ktorý nariasil vysoláriované líce do filigránskeho vejára, odhalil bezchybný chrup, geniálne dielo stomatológa MUDr. Topoľského. Fiona zvoľnila krok a usmiala sa.

 

- Vy ma nepoznáte, ale ja Vás...

 

- Vy ste Eliho otec. Poznám Vás. – skočila mu do reči a s úsmevom vysielala horúce vlny samičky na vrchole ruje. Teo sa napriamil a našuchoril, nedbalo si prešiel spánky s náznakmi prvých šedín, cigaretu pogúľal medzi zubami a prižmúrene svoju budúcu obeť pozoroval. A ona mu ochotne pózovala. Voňala dievčensky a sotva badateľne sa pohupovala v bokoch.

 

- Môžem vás niekam odviezť?

 

- Mám ešte na Konventnej hodinu, potom som voľná.

 

Vôbec si neuvedomila dvojzmyselnosť svojej odpovede.

 

- Ok. Počkám ťa (prešiel plynulo do tykania a vedel prečo) v Artfóre, niečo si tam prečítam a ty tam prídeš za mnou, dobroš?

 

Skúmavo sa jej zadíval do očí, nahodil záložný generátor laserových megawattov a chvíľu jej nimi prepaľoval sietnicu.

 

- Keď sa Vám chce...

 

Fiona mu naschvál ďalej vykala, vzrušovala ju dekadentná predstava sexu s otcom svojho kamoša. Teo razom všetko pochopil a preto ho to ani v najmenšom neodradilo.

 

V Artfóre vykutral pár sľubne vyzerajúcich knižiek, objednal si kávu a sadol si na staré rozhegané kreslo v malom kútiku napravo od vchodu. Chlípal horúce espresso, listoval v Nietschem a podchvíľou pozoroval ľudí, čo vchádzali do svätostánku literatúry pre intelektuálov. Tie typy by ste spoľahlivo rozoznali aj na ulici. Muži v nedbalo vyzerajúcich zvrškoch, ktoré sa síce tvárili ako zo sekáča, ale v skutočnosti neboli zasa až také lacné, babenky v okuliaroch a sukniach cez nohavice, študenti, architekti, básnici a filozofi. On bol dizajnovou výnimkou, potvrdzujúcou pravidlo.

 

Vošiel fúzatý mrož, potkol sa o rohož zaseknutú vo dverách a ticho zahrešil v akomsi mäkkom slovanskom jazyku. Chvíľu sa motkal pomedzi stohy kníh, až si napokon vytiahol z regálu objemnú buchlu. Keď si s funením lofol do vedľajšej fotelky, Teo zbadal, že mamutia kniha, čo si fúzač vybral, je monografia o pravoslávnych ikonách. Skoro bez prízvuku sa Tea spýtal, koľko je hodín. Potom si ho už nevšímal. Z meditatívneho tranzu ho vytrhla až dlhonohá laň, čo elegantne prekročila zrolovanú rohož na prahu predajne a s natiahnutým krkom sa rozhliadla po kráľovstve kníh. Teo na ňu zamával, gestom naznačil, či si nedá kávu a keď chutne pokrútila tou peknou hlavičkou na štíhlom krku, chvatne zaplatil a vyšiel za ňou na ulicu.

 

Vystrelili na výpadovku smer Žilina. V trenčianskej Savane si dali senzačné foie gras so stopkou ľadového vína od Neziderského jazera a keď dorazili do Demänovskej doliny, ubytovali sa v hoteli Tri studničky. O chvíľu už sedeli vo vonkajšej jacuzze a popíjali Moët & Chandon. Bozkávali sa. Teo bol prekvapený, že nemusel vynakladať pražiadne úsilie, žiadne finty, žiadne ojeby. Babenka bola aktívne prítulná, prirodzene zručná a invenčná. Už cestou mu šupla jednu dobre načasovanú fajku a on jej to oplatil ručnými prácami v jej nohaviciach, ktoré mu umožňoval automat jeho Lexusu. Medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom sa dva razy spravila, z toho ten prvý raz tak, že si tresla hlavu o bočné sklo, ako to s ňou nekontrolovane mykalo.

 

Keď sa potom na izbe sprchovala, zavolal domov, že musel neodkladne odcestovať kvôli práci. Brnkol aj Tine. Tichým hlasom jej povedal pár sľubných horúcich slov a keď mladá vyliezla z kúpeľne, típol to s tým, že mu odchádza baterka. Sviniar. Niekedy sa hanbil sám pred sebou. Haluz, ešte než to vypol, zazdalo sa mu, že začul z Tininho mobilu  Lein hlas.

 

Opar spomienky sa zaostril na chutnú riťku jeho ženy.

 

- Keď mám taký úžasný zadok a ešte stále ťa vzrušuje, potom prečo musíš mať aj iné...zadky?

 

Lea sa mu pozerala do očí a zľahka jej trhalo kútikom úst. Teo vedel, že je to husté.

 

- Nikdy som netajil, že sa rád obzriem...

 

- Nielen obzrieš, ale aj opáčiš, prefikneš...

 

- ...ale no tak, to nemyslíš vážne?

 

Vedel, že ide do tuhého a snažil sa maximálne sa koncentrovať. Sadol si. Nechcel ju stratiť. Miloval ju.

 

- Videli ťa v Jasnej. Aťa Kerská zbadala tvoje auto a potom aj teba s nejakou tínedžerkou vo vírivke. Nemohla si nechať ujsť to potešenie, oznámiť mi to.

 

Blyslo mu hlavou, že by to mohol zahrať na racionalizačné opatrenia vedenia hotela, čo mu tam šupli cudziu ženskú, debili, potiaž však spočívala v tom, že musel vysvetliť, čo vlastne robil v Troch studničkách, kde boli ani nie mesiac predtým spolu aj s Elim cez víkend. Našťastie si spomenul, že nešpecifikoval miesto svojej neplánovanej služobky.

 

- Zlato, v Mikuláši som mal nejaké stretko s ľuďmi zo St. Nicolausu a tí mi potom zaplatili ten hotel. Chvíľu sme tam chlastali, vieš akí sú stredoslováci. Potom som si trochu zarelaxoval v džakuze...

 

Lea sa mu obrátila chrtbom, otvorila starožitnú intarzovanú skriňu a trpezlivo začala vešať jeho hriešne drahé košele. Chvíľu sa pohrávala s myšlienkou, že by mu ich postrihala na franforce, nechala si však zájsť chuť.

 

- Boli sme na chate. – povedala ticho.

 

- Kto?

 

- No ja s tým srandovným Bulharom. Až sa triasol, ako ma chcel. Nevedel ako na to. Najprv sa hrozne rýchlo urobil, ale druhé číslo stálo zato.

 

- To mi prečo hovoríš?

 

- Len tak. Aby si vedel.

 

- Chceš ma zraniť?

 

- Asi. Neviem.

 

V tom je ten rozdiel. Nikdy by nechcel Lei ublížiť. To že je živočích je jedna vec a to že si nechce rozosrať rodinu je vec druhá.

 

- Fakt si ma podviedla?

 

- No,  zatiaľ iba s tým Bulharom.

 

Teo vyskočil z postele, na ktorú si sadol, aby si usporiadal myšlienky, začal zúrivo pobehovať po izbe a funel pri tom ako nosorožec.

 

- Když funí, tak zuří. – zahlásila lakonicky Lea a tvárila sa ako Saxana.

 

- Keď ti to chutí, tak si trtkaj pre mňa za mňa aj s Eskymákmi, len mi to láskavo nehovor. Nechcem o tom nič vedieť. Mám z toho neurózu, keď na to len pomyslím, ako ťa obchytkáva nejaká chlpatá pracka nejakého smradľavého zmrda.

 

- Nesmrdel...

 

- Tak dosť. Ty chceš, aby som trpel. Ale za čo?

 

- Volala mi Tina.

 

Teo spozornel. Prestal pobehovať.

 

- Tá Ramonova kamoška?

 

- Jeho kamoška a tvoja milenka. Že či neskočíme na kávu. Keď si bol v Mikuláši, riešiť horčicu, hlavne tú svoju.

 

- Ha, ha... Akože fakt vtipné. A neni to žiadna moja milenka. Ktovie, či nie je lesba, keď sa kamoší s Ramonom.

 

- Myslím, že čistá nie. Ale páčilo sa mi to s ňou. Prespala u nás.

 

- Sodoma Gomora...

 

Teo zvolnil krok, ruky mu ovisli a vyzeral ako Funes v Oscarovi, keď sa dozvedel ďalšiu jóbovku s kufríkom. Lea čakala, kedy si začne naťahovať nos.

 

- Fakt ste spolu lesbili?

 

- Len taký petting. Žiadne vibrátory, žiadna penetrácia. Hladkali sme sa a bozkávali.

 

- Aj tam dolu?

 

- Uhm. Trochu.

 

- Mali ste si k tomu zavolať toho Bulhara.

 

- To by nebolo ono. V tejto konštelácii by pôsobil nepatrične. Tina je strašne krehká. A on je netvor.

 

- No skvelé. Máš širokú paletu možností. Od balkánskeho netvora až po éterickú lesbu.

 

- Nie je lesba. Iba sa to tak vyvinulo. Nečakali sme to. Proste sa to tak stalo. Život sa s nami občas nepekne zahráva.

 

Kto by to bol do nej povedal. Jeho zakríknutá ženička, vzorne ho reprezentujúca v spoločnosti, decentná, pekná, inteligentná, rezervovaná. A zrazu – tu ho máš. Čo sa z nej vykľulo. Keď ho teraz nejebne, tak už nikdy. Siahol si na zápästie aby si odmeral pulz.

 

- Sme si kvit? – spýtal sa po chvíľke uvažovania, keď dospel k poznaniu, že inteligenciu svojej ženy nemá zmysel podceňovať a ďalej hmliť.

 

Lea iba pokrčila ramenami.

 

- Moje srdce krváca... – pokúsil sa byť patetický, ale sotva to vyriekol, uvedomil si, aký je smiešny. Niekedy sa hlava čuduje, čo ústa kecajú. Bolestínsky sa usmial.

 

- To moje sa už zacelilo. Ako pomsta to nebolo najhoršie. Ale s tou Tinou ma to vážne dostalo. Nabudúce ju priveď rovno k nám.

 

Teo neveriacky vyšiel na balkón, sadol si do ratanového kresla, ubalil si jointa a všetko mu to pripadalo ako v zlom sne. Tento svet je jednoducho nemravný a skrz naskrz prehnitý. Ešte aj jeho žena je kurva!


http://youtube.com/watch?v=pUIV83Q9Uco

.

.NA PRIDAVANIE KOMENTAROV
MUSIS BYT PRIHLASENY ! - vpravo hore

17.06.2008 - 08:06:33
easy
hehe, ale 16 bolo vcera, ne?
17.06.2008 - 01:54:11
golem
hladam nit a s uspokojenim (ego je kurva) zistujem, ze po drobnych, viacmenej kozmetickych upravach to moze ist casom normalne von. neni to sice cechov ani hemingway, ale inak to splna poziadavky doby, kua ;)
01.04.2008 - 11:48:26
galo
Aj chudobný môže byť tak frustrovaný,že mu to nič nehovorí je to individuálne,ale hovorí sa:-))) Poznám kopec bohatých,ktorým nič iné po rozume nechodí :-))) Fuj,baka
01.04.2008 - 11:45:11
golem
sex je zabava vsetkych napriec prijmovym spektrom.
01.04.2008 - 08:42:36
easy
sulozenie je zabava chudobnych.
31.03.2008 - 22:39:45
golem
ako sa reč zvrtne na prirážanie, galo to zacíti ako žralok kvapku krvi na 10 kilometrov ;)
31.03.2008 - 22:27:07
galo
páni ,ale prirážať asi všetci vieme,tak ako nám dáma píska :-))
31.03.2008 - 14:15:35
golem
rockeri spravidla nevedia predrazat (mozno predrazovat svoje stupidbe vystupenia, ze jozko guraz?) a ked tak osminovy predraz (ten je v bigbite a popine bezny) ale sp sestnastinovym maju vazny problem. to vedia len funkysti odkojeni mlekom EW&F a pod. ci maju problem s prirazanim jedni ci druhi musia povedat ich fanynky a groupies ;)
29.03.2008 - 15:10:27
golem
ano. thanx ;)
28.03.2008 - 21:48:45
easy
toto si myslel?
28.03.2008 - 19:03:45
golem
dodal som link na haluzne videjko s pesnickou particky J.A.R (roman holy, dan barta a spol.) s helenkou vondrackovou "BULHAŘI"
08.03.2008 - 13:00:16
golem
miska, uz ma necitas? hadam si sa len neurazila za tie nevinne myslene neomalenosti k tvojmu clanocku s plavkovymi foteckami?
07.03.2008 - 10:19:30
golem
mnohi to tak citime, ale ze vraj po prekonani istej hranice v erudicii sa otvara dalsi level a potom dalsie a dalsie. netreba sa nechat znechutit zdanlivou rutinou prvych efektivnych krokov ked uz vies ako. this game is neverending!
07.03.2008 - 08:19:17
easy
nie je všetko zlato , čo sa bliští. milujem stav vecí pri ich zrode. ta alchymia s nevedomostou kontrastujucou s jasnou predstavou je bohovska. nevies ako, ale vies co. a najvacsia psina je, ked sa ti to podari, potom, ked uz vies ako, a vznikne z toho fortiel, ma to prestava bavit.
06.03.2008 - 23:37:24
rivi
obrazove spravodajstvo z tej psiny onedlho (hoci komicka dvojica Ea & Cinki je haluz len velmi tazko reprodukovatelna)...kazdopadne ostane pre mna dozivotnou zahadou, ako je mozne, ze v takej chatrnej technickej konstelacii vznikli take skvele nahravky
06.03.2008 - 22:20:30
easy
golem, dakujem, potrebujem. rozchodili sme zatial len nahravanie bez roznych rusivych prdeni, ktore sa samozrejme vyskytovali, ale pravde je te, ze zatial dokazem iba stlacit record a stop :)) ale je to psina. co sa tyka supportu, hodlam Ta poziadat o dlhosiahlejsi rozhovor. vsak vies, ze ma stale isty napad mata, a mozno - kua - sa mi to aj podari. :)
06.03.2008 - 22:06:56
golem
som rad ze ste to rozchodili, uz ma cukalo ponuknut support
06.03.2008 - 21:45:11
easy
nuz, nahrali sme s cinkim styri rozpravky a poviem vam, zvuk ako vinko. este naskrblim na jeden mikrofon a mozeme zacat robit tucne produkcie.
06.03.2008 - 19:46:14
orbit
iskrenie v každom čase Teo a balkon? teraz neviem komu treba ?????!!!!a je to vyriesene!!!!
06.03.2008 - 10:25:20
golem
oli by s tym landlovskym hlasom mohol hrat tea, kontrapunkt jeho independactva s cistym snobizmom hranej postavy dava tusit necakane iskrenie;))
29.02.2008 - 22:10:30
golem
pre zaciatok by si to mohol skusit s nahravkami odposluchov
28.02.2008 - 20:16:29
easy
osarchadim, mysli na rozhlasove hry. ideme do toho. este s tym sice neviem robit, ale uz to nahrava.
28.02.2008 - 17:00:23
osarchadim
diky myslim na rolu
28.02.2008 - 10:09:34
golem
miska, potesila ta nova cast, alebo si este nasupena za nase nemiestne lelkovanie vo veciach tvojho obnazovania a juzanskeho looku?
27.02.2008 - 22:55:52
easy
mas ho.
27.02.2008 - 17:55:47
osarchadim
cau easy mohol by si mi dat vstup do uzivatelskej sekcie fujartu.diky
26.02.2008 - 20:13:35
easy
:) golem, Ty si autor, reziser a predpokladam, ze ma mozno aj naucis narabat s tym equipmentom (skromnym - ale jarym)
26.02.2008 - 20:04:18
oliver
pripajam sa s mojim skvostnym hlasom - vraj ho mam miestami ako mato landl :))
26.02.2008 - 13:30:19
golem
osoby a obsadenie?
26.02.2008 - 13:17:54
easy
hej, prave doma spojazdnujem studio na nahravanie podobnych skvostov. podla mna to bude lepsie ako kralikovci. co ty na to?

« novší článok - Osvieženie pamäti
» starší článok - 3.SUCHÝ ĽAD A MOKRÉ NOHAVIČKY

• vráť sa - články danej kategórie
(c) copyright'2005 EasyNET - all rights reserved - admin

Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0